Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Innowacje w rolnictwie 2017

Nowoczesne technologie produkcji rolnej

Już od kilku dobrych lat nikogo nie dziwią różnego rodzaju innowacje w rolnictwie takie jak np. nowoczesne technologie produkcji rolnej. Tego typu rozwiązania z każdym kolejnym rokiem docierają bowiem do wielu krajów – bez względu na ich stopień rozwoju. Tam również następuje proces ich sukcesywnego wdrażania. Warto pamiętać, że to właśnie najnowocześniejsze metody przyczyniają się do rozwoju rolnictwa na całym świecie! Korzystają z tego zarówno konsumenci, jak i sami rolnicy.

Wprowadzenie nowoczesnych technologii produkcji rolnej w dużym stopniu wiąże się z wykorzystaniem specjalnych maszyn rolniczych oraz różnego rodzaju systemów komputerowych wspomagających rozwój współczesnego rolnictwa. W tym miejscu warto wymienić chociażby niezwykle popularny w ostatnich latach system VRA (zmienne dawkowanie nawożenia), który pozwala na spore oszczędności w kwestii zużycia nawozów oraz paliwa. Dzięki niemu korzystanie zarówno z rozsiewaczy, jak i opryskiwaczy jest proste i wygodne (przy uruchomieniu odpowiednich sekcji w tych urządzeniach).

Współczesne rolnictwo coraz częściej korzysta również z samolotów. Dotyczy to jednak nie tylko oprysków pól, ale również innych rodzajów nawożenia. Jednym z nich jest np. niezwykle skuteczne nawożenie dolistne, podczas którego nawóz w niewielkim stężeniu dostarczany jest bezpośrednio na liście roślin.