Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Sprzęt rolniczy 2017

Maszyny rolnicze nowe i używane

We współczesnym rolnictwie wykorzystywanych jest szereg różnego rodzaju urządzeń i maszyn – zarówno nowych, jak i używanych. Obecnie, szczególnie młodzi rolnicy uczą się ich prawidłowej obsługi między innymi na bezpłatnych, praktycznych kursach rolniczych, organizowanych w ramach programów unijnych na rzecz rozwoju rolnictwa w Europie. Dobre opanowanie działania maszyn rolniczych w teorii i praktyce ma bowiem istotne znaczenie w prowadzeniu profesjonalnego gospodarstwa rolnego.

Do najważniejszych maszyn znajdujących szerokie zastosowanie w dzisiejszym rolnictwie zaliczamy między innymi: ciągniki, kombajny, siewniki, sadzarki, agregaty do nawożenia, urządzenia do bronowania i spulchniania gleby (np. kultywatory), jak również różnego rodzaju prasy. Czasy pługa i konia już dawno odeszły więc w niepamięć – dzisiaj głównymi narzędziami stosowanymi w rolnictwie są właśnie maszyny.

Obecnie w wielu przemysłowych gospodarstwach rolnych coraz częściej możemy spotkać supernowoczesny sprzęt i maszyny rolnicze renomowanych marek (np. ciągniki Porsche lub Lamborghini). Takie inwestycje w dużej mierze możliwe są jednak dzięki pozyskiwaniu funduszy unijnych oraz rolniczych kredytów preferencyjnych, przyznawanych właścicielom gospodarstw na bardzo korzystnych warunkach.

Wbrew pozorom jednak w wielu przypadkach dobrym i niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem jest także zakup używanych maszyn z kilkuletnim stażem. Obecnie wielu rolników decyduje się na sprowadzenie takich sprzętów zza granicy (głównie z Niemiec i Holandii). W zdecydowanej większości przypadków jest to udana inwestycja, pozwalająca na kupno kilkuletniej maszyny nowej generacji w bardzo dobrym stanie.