Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Rolnicze kredyty preferencyjne 2017

Kredyty preferencyjne dla rolników

Kredyty preferencyjne dla rolników są dość specyficznym rodzajem zobowiązań finansowych. Na ich zaciągnięcie może zdecydować się każdy właściciel gospodarstwa rolnego (np. eko-gospodarstwa), pragnący je rozbudować lub unowocześnić. To właśnie dzięki kredytom rolniczym możliwy jest między innymi zakup nowych lub używanych maszyn i urządzeń rolniczych, linii produkcyjnych oraz nowoczesnych systemów zarządzających gospodarstwem rolnym. Generalnie pieniądze uzyskane w ramach preferencyjnego kredytu rolniczego można wykorzystać w każdym celu inwestycyjnym związanym z rozwojem własnej działalności rolniczej.

Rolnicze kredyty preferencyjne przyznawane są we wszystkich bankach współpracujących z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To właśnie ta instytucja dokonuje części spłaty kapitału zaciągniętego w ten sposób zobowiązania finansowego – maksymalnie może być to do 33 tysięcy złotych (nie więcej niż 22% wartości kredytu). Mimo iż cały okres kredytowania w takim przypadku mieści się w przedziale od 8 do 15 lat, istnieje również możliwość odłożenia spłaty rolniczego kredytu preferencyjnego nawet do dwóch lat.

Na czym polegają natomiast preferencje takiego kredytu rolniczego? Otóż dotyczy to głównie pierwszeństwa w dostępie do jego zaciągnięcia, udogodnień związanych z warunkami spłaty, możliwości zastosowania karencji w spłacie kapitału, a także niższej stopy procentowej (w porównaniu do tych panujących na rynku kredytowym).