Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Darmowe szkolenia rolników 2017

Bezpłatne szkolenia i kursy dla rolników

Darmowe szkolenia i kursy dla rolników są dla nich ogromną szansą na zdobycie wiedzy potrzebnej do jej dalszego wykorzystania w prowadzonych działaniach. Takie zajęcia dają również możliwość poznania odpowiedzi na szereg nurtujących pytań z dziedziny rolnictwa. Jak się bowiem okazuje uczestnicy takich spotkań mają ich całe mnóstwo. Dotyczą one przede wszystkim szeroko rozumianych dotacji unijnych oraz szczegółowych kwestii związanych prowadzeniem gospodarstw rolnych (w tym również ekologicznych) oraz agroturystycznych (turystyka na wsi).

Bezpłatne szkolenia dla rolników oraz domowników ubezpieczonych w KRUS najczęściej organizują lokalne agencje rozwoju. Tego typu kursy, realizowane w ramach programów unijnych, mają na celu dokształcenie zarówno obecnych, jak i przyszłych rolników przede wszystkim w kwestiach prowadzenia gospodarstw rolnych i związanych z tym tematem zagadnień. Dzięki temu rolnicy zyskują nowe kwalifikacje zawodowe, które mogą im się przydać w przyszłości.

Szkolenia i kursy rolnicze odbywają się zgodnie z kwalifikacjami, zainteresowaniami oraz predyspozycjami właściwymi dla ich uczestników. Na zajęciach prowadzonych przez odpowiednio wykwalifikowanych wykładowców, każdy słuchacz ma możliwość skorzystania z profesjonalnych materiałów szkoleniowych. Szkolenia i kursy dla rolników z reguły odbywają się w ośrodkach szkoleniowych, w grupach złożonych z kilku lub kilkunastu osób (w zależności od zapotrzebowania).