Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Turystyka na wsi 2017

Agroturystyka i turystyka wiejska

Nie od dziś wiadomo, że gospodarstwa agroturystyczne w Polsce już od wielu lat cieszą się sporą popularnością zarówno wśród turystów z kraju, jak i zza granicy. Niejednokrotnie zdarza się również, że to właśnie ten rodzaj działalności przynosi rolnikom ogromne zyski. Dodatkowo dzięki pozyskaniu rolniczych funduszy unijnych, mają oni szanse na rozbudowanie i unowocześnienie swoich obszarów, dzięki czemu będą one jeszcze bardziej atrakcyjne dla odwiedzających.

Oferta gospodarstw agroturystycznych w naszym kraju jest obecnie przeogromna. Pokoje gościnne udostępniane przez gospodarzy możemy już spotkać niemal w każdej turystycznej miejscowości – nie tylko w górach i nad morzem. Przystępne ceny, piękne widoki, regionalna kuchnia, a także świeże i czyste powietrze to jedynie te podstawowe zalety wakacji w gospodarstwie agroturystycznym. To właśnie dzięki nim turyści coraz częściej rezygnują z drogich pokoi oferowanych przez hotele lub pensjonaty.

Wakacje na wsi (szczególnie w miejscowościach turystycznych) to doskonała oferta skierowana do wszystkich osób, które pragną spędzić swój urlop w bliskim sąsiedztwie z naszym naturalnym środowiskiem. Ich zaletą są nie tylko niskie ceny za wynajmowane kwatery, ale również możliwość odetchnięcia czystym powietrzem i spróbowania tradycyjnych, regionalnych specjałów kulinarnych serwowanych przez gospodynie domowe. Warto również mieć na uwadze, że poprzez wybór takiej formy wypoczynku, wspieramy również rozwój polskiej wsi i jej mieszkańców.